Infinitiu

Verbs en catal

Fent clic es mostra la segona conjugaci
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
molc
mols
mol
molem
moleu
molen
Imperfet
molia
molies
molia
molem
moleu
molien
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
mlt
mlt
mlt
mlt
mlt
mlt
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
mlt
mlt
mlt
mlt
mlt
mlt
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
molgu
molgueres
molgu
molgurem
molgureu
molgueren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
mlt
mlt
mlt
mlt
mlt
mlt
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
moldre
moldre
moldre
moldre
moldre
moldre
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
mlt
mlt
mlt
mlt
mlt
mlt
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
moldr
moldrs
moldr
moldrem
moldreu
moldran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
mlt
mlt
mlt
mlt
mlt
mlt
Condicional
moldria
moldries
moldria
moldrem
moldreu
moldrien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
mlt
mlt
mlt
mlt
mlt
mlt

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
molgui
molguis
molgui
molguem
molgueu
molguin
Imperfet
molgus
molguessis
molgus
molgussim
molgussiu
molguessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
mlt
mlt
mlt
mlt
mlt
mlt
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
mlt
mlt
mlt
mlt
mlt
mlt

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
mol

molgui
molguem
moleu
molguin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
molent
Participi
mlt
mlta
mlts
mltes