Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
molo
moles
mola
molem
moleu
molen
Imperfet
molava
molaves
molava
molÓvem
molÓveu
molaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
molat
molat
molat
molat
molat
molat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
molat
molat
molat
molat
molat
molat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
molÝ
molares
molÓ
molÓrem
molÓreu
molaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
molat
molat
molat
molat
molat
molat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
molar
molar
molar
molar
molar
molar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
molat
molat
molat
molat
molat
molat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
molarÚ
molarÓs
molarÓ
molarem
molareu
molaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
molat
molat
molat
molat
molat
molat
Condicional
molaria
molaries
molaria
molarÝem
molarÝeu
molarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
molat
molat
molat
molat
molat
molat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
moli
molis
moli
molem
moleu
molin
Imperfet
molÚs
molessis
molÚs
molÚssim
molÚssiu
molessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
molat
molat
molat
molat
molat
molat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
molat
molat
molat
molat
molat
molat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
mola

moli
molem
moleu
molin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
molant
Participi
molat
molada
molats
molades