Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
modulo
modules
modula
modulem
moduleu
modulen
Imperfet
modulava
modulaves
modulava
modulÓvem
modulÓveu
modulaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
modulat
modulat
modulat
modulat
modulat
modulat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
modulat
modulat
modulat
modulat
modulat
modulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
modulÝ
modulares
modulÓ
modulÓrem
modulÓreu
modularen
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
modulat
modulat
modulat
modulat
modulat
modulat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
modular
modular
modular
modular
modular
modular
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
modulat
modulat
modulat
modulat
modulat
modulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
modularÚ
modularÓs
modularÓ
modularem
modulareu
modularan
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
modulat
modulat
modulat
modulat
modulat
modulat
Condicional
modularia
modularies
modularia
modularÝem
modularÝeu
modularien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
modulat
modulat
modulat
modulat
modulat
modulat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
moduli
modulis
moduli
modulem
moduleu
modulin
Imperfet
modulÚs
modulessis
modulÚs
modulÚssim
modulÚssiu
modulessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
modulat
modulat
modulat
modulat
modulat
modulat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
modulat
modulat
modulat
modulat
modulat
modulat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
modula

moduli
modulem
moduleu
modulin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
modulant
Participi
modulat
modulada
modulats
modulades