Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
modernitzo
modernitzes
modernitza
modernitzem
modernitzeu
modernitzen
Imperfet
modernitzava
modernitzaves
modernitzava
modernitzŕvem
modernitzŕveu
modernitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
modernitzat
modernitzat
modernitzat
modernitzat
modernitzat
modernitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
modernitzat
modernitzat
modernitzat
modernitzat
modernitzat
modernitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
modernitzí
modernitzares
modernitzŕ
modernitzŕrem
modernitzŕreu
modernitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
modernitzat
modernitzat
modernitzat
modernitzat
modernitzat
modernitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
modernitzar
modernitzar
modernitzar
modernitzar
modernitzar
modernitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
modernitzat
modernitzat
modernitzat
modernitzat
modernitzat
modernitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
modernitzaré
modernitzarŕs
modernitzarŕ
modernitzarem
modernitzareu
modernitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
modernitzat
modernitzat
modernitzat
modernitzat
modernitzat
modernitzat
Condicional
modernitzaria
modernitzaries
modernitzaria
modernitzaríem
modernitzaríeu
modernitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
modernitzat
modernitzat
modernitzat
modernitzat
modernitzat
modernitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
modernitzi
modernitzis
modernitzi
modernitzem
modernitzeu
modernitzin
Imperfet
modernitzés
modernitzessis
modernitzés
modernitzéssim
modernitzéssiu
modernitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
modernitzat
modernitzat
modernitzat
modernitzat
modernitzat
modernitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
modernitzat
modernitzat
modernitzat
modernitzat
modernitzat
modernitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
modernitza

modernitzi
modernitzem
modernitzeu
modernitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
modernitzant
Participi
modernitzat
modernitzada
modernitzats
modernitzades