Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
modelitzo
modelitzes
modelitza
modelitzem
modelitzeu
modelitzen
Imperfet
modelitzava
modelitzaves
modelitzava
modelitzŕvem
modelitzŕveu
modelitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
modelitzat
modelitzat
modelitzat
modelitzat
modelitzat
modelitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
modelitzat
modelitzat
modelitzat
modelitzat
modelitzat
modelitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
modelitzí
modelitzares
modelitzŕ
modelitzŕrem
modelitzŕreu
modelitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
modelitzat
modelitzat
modelitzat
modelitzat
modelitzat
modelitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
modelitzar
modelitzar
modelitzar
modelitzar
modelitzar
modelitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
modelitzat
modelitzat
modelitzat
modelitzat
modelitzat
modelitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
modelitzaré
modelitzarŕs
modelitzarŕ
modelitzarem
modelitzareu
modelitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
modelitzat
modelitzat
modelitzat
modelitzat
modelitzat
modelitzat
Condicional
modelitzaria
modelitzaries
modelitzaria
modelitzaríem
modelitzaríeu
modelitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
modelitzat
modelitzat
modelitzat
modelitzat
modelitzat
modelitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
modelitzi
modelitzis
modelitzi
modelitzem
modelitzeu
modelitzin
Imperfet
modelitzés
modelitzessis
modelitzés
modelitzéssim
modelitzéssiu
modelitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
modelitzat
modelitzat
modelitzat
modelitzat
modelitzat
modelitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
modelitzat
modelitzat
modelitzat
modelitzat
modelitzat
modelitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
modelitza

modelitzi
modelitzem
modelitzeu
modelitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
modelitzant
Participi
modelitzat
modelitzada
modelitzats
modelitzades