Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
mitologitzo
mitologitzes
mitologitza
mitologitzem
mitologitzeu
mitologitzen
Imperfet
mitologitzava
mitologitzaves
mitologitzava
mitologitzŕvem
mitologitzŕveu
mitologitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
mitologitzí
mitologitzares
mitologitzŕ
mitologitzŕrem
mitologitzŕreu
mitologitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
mitologitzar
mitologitzar
mitologitzar
mitologitzar
mitologitzar
mitologitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
mitologitzaré
mitologitzarŕs
mitologitzarŕ
mitologitzarem
mitologitzareu
mitologitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
Condicional
mitologitzaria
mitologitzaries
mitologitzaria
mitologitzaríem
mitologitzaríeu
mitologitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
mitologitzi
mitologitzis
mitologitzi
mitologitzem
mitologitzeu
mitologitzin
Imperfet
mitologitzés
mitologitzessis
mitologitzés
mitologitzéssim
mitologitzéssiu
mitologitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat
mitologitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
mitologitza

mitologitzi
mitologitzem
mitologitzeu
mitologitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
mitologitzant
Participi
mitologitzat
mitologitzada
mitologitzats
mitologitzades