Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
mineralitzo
mineralitzes
mineralitza
mineralitzem
mineralitzeu
mineralitzen
Imperfet
mineralitzava
mineralitzaves
mineralitzava
mineralitzŕvem
mineralitzŕveu
mineralitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
mineralitzí
mineralitzares
mineralitzŕ
mineralitzŕrem
mineralitzŕreu
mineralitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
mineralitzar
mineralitzar
mineralitzar
mineralitzar
mineralitzar
mineralitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
mineralitzaré
mineralitzarŕs
mineralitzarŕ
mineralitzarem
mineralitzareu
mineralitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
Condicional
mineralitzaria
mineralitzaries
mineralitzaria
mineralitzaríem
mineralitzaríeu
mineralitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
mineralitzi
mineralitzis
mineralitzi
mineralitzem
mineralitzeu
mineralitzin
Imperfet
mineralitzés
mineralitzessis
mineralitzés
mineralitzéssim
mineralitzéssiu
mineralitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat
mineralitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
mineralitza

mineralitzi
mineralitzem
mineralitzeu
mineralitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
mineralitzant
Participi
mineralitzat
mineralitzada
mineralitzats
mineralitzades