Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
micorizo
micorizes
micoriza
micorizem
micorizeu
micorizen
Imperfet
micorizava
micorizaves
micorizava
micorizŕvem
micorizŕveu
micorizaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
micorizat
micorizat
micorizat
micorizat
micorizat
micorizat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
micorizat
micorizat
micorizat
micorizat
micorizat
micorizat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
micorizí
micorizares
micorizŕ
micorizŕrem
micorizŕreu
micorizaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
micorizat
micorizat
micorizat
micorizat
micorizat
micorizat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
micorizar
micorizar
micorizar
micorizar
micorizar
micorizar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
micorizat
micorizat
micorizat
micorizat
micorizat
micorizat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
micorizaré
micorizarŕs
micorizarŕ
micorizarem
micorizareu
micorizaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
micorizat
micorizat
micorizat
micorizat
micorizat
micorizat
Condicional
micorizaria
micorizaries
micorizaria
micorizaríem
micorizaríeu
micorizarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
micorizat
micorizat
micorizat
micorizat
micorizat
micorizat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
micorizi
micorizis
micorizi
micorizem
micorizeu
micorizin
Imperfet
micorizés
micorizessis
micorizés
micorizéssim
micorizéssiu
micorizessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
micorizat
micorizat
micorizat
micorizat
micorizat
micorizat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
micorizat
micorizat
micorizat
micorizat
micorizat
micorizat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
micoriza

micorizi
micorizem
micorizeu
micorizin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
micorizant
Participi
micorizat
micorizada
micorizats
micorizades