Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
metastatitzo
metastatitzes
metastatitza
metastatitzem
metastatitzeu
metastatitzen
Imperfet
metastatitzava
metastatitzaves
metastatitzava
metastatitzŕvem
metastatitzŕveu
metastatitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
metastatitzí
metastatitzares
metastatitzŕ
metastatitzŕrem
metastatitzŕreu
metastatitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
metastatitzar
metastatitzar
metastatitzar
metastatitzar
metastatitzar
metastatitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
metastatitzaré
metastatitzarŕs
metastatitzarŕ
metastatitzarem
metastatitzareu
metastatitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
Condicional
metastatitzaria
metastatitzaries
metastatitzaria
metastatitzaríem
metastatitzaríeu
metastatitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
metastatitzi
metastatitzis
metastatitzi
metastatitzem
metastatitzeu
metastatitzin
Imperfet
metastatitzés
metastatitzessis
metastatitzés
metastatitzéssim
metastatitzéssiu
metastatitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat
metastatitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
metastatitza

metastatitzi
metastatitzem
metastatitzeu
metastatitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
metastatitzant
Participi
metastatitzat
metastatitzada
metastatitzats
metastatitzades