Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
metabolitzo
metabolitzes
metabolitza
metabolitzem
metabolitzeu
metabolitzen
Imperfet
metabolitzava
metabolitzaves
metabolitzava
metabolitzŕvem
metabolitzŕveu
metabolitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
metabolitzí
metabolitzares
metabolitzŕ
metabolitzŕrem
metabolitzŕreu
metabolitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
metabolitzar
metabolitzar
metabolitzar
metabolitzar
metabolitzar
metabolitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
metabolitzaré
metabolitzarŕs
metabolitzarŕ
metabolitzarem
metabolitzareu
metabolitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
Condicional
metabolitzaria
metabolitzaries
metabolitzaria
metabolitzaríem
metabolitzaríeu
metabolitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
metabolitzi
metabolitzis
metabolitzi
metabolitzem
metabolitzeu
metabolitzin
Imperfet
metabolitzés
metabolitzessis
metabolitzés
metabolitzéssim
metabolitzéssiu
metabolitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat
metabolitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
metabolitza

metabolitzi
metabolitzem
metabolitzeu
metabolitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
metabolitzant
Participi
metabolitzat
metabolitzada
metabolitzats
metabolitzades