Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
mentalitzo
mentalitzes
mentalitza
mentalitzem
mentalitzeu
mentalitzen
Imperfet
mentalitzava
mentalitzaves
mentalitzava
mentalitzŕvem
mentalitzŕveu
mentalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
mentalitzí
mentalitzares
mentalitzŕ
mentalitzŕrem
mentalitzŕreu
mentalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
mentalitzar
mentalitzar
mentalitzar
mentalitzar
mentalitzar
mentalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
mentalitzaré
mentalitzarŕs
mentalitzarŕ
mentalitzarem
mentalitzareu
mentalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
Condicional
mentalitzaria
mentalitzaries
mentalitzaria
mentalitzaríem
mentalitzaríeu
mentalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
mentalitzi
mentalitzis
mentalitzi
mentalitzem
mentalitzeu
mentalitzin
Imperfet
mentalitzés
mentalitzessis
mentalitzés
mentalitzéssim
mentalitzéssiu
mentalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat
mentalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
mentalitza

mentalitzi
mentalitzem
mentalitzeu
mentalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
mentalitzant
Participi
mentalitzat
mentalitzada
mentalitzats
mentalitzades