Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
memoritzo
memoritzes
memoritza
memoritzem
memoritzeu
memoritzen
Imperfet
memoritzava
memoritzaves
memoritzava
memoritzŕvem
memoritzŕveu
memoritzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
memoritzat
memoritzat
memoritzat
memoritzat
memoritzat
memoritzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
memoritzat
memoritzat
memoritzat
memoritzat
memoritzat
memoritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
memoritzí
memoritzares
memoritzŕ
memoritzŕrem
memoritzŕreu
memoritzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
memoritzat
memoritzat
memoritzat
memoritzat
memoritzat
memoritzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
memoritzar
memoritzar
memoritzar
memoritzar
memoritzar
memoritzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
memoritzat
memoritzat
memoritzat
memoritzat
memoritzat
memoritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
memoritzaré
memoritzarŕs
memoritzarŕ
memoritzarem
memoritzareu
memoritzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
memoritzat
memoritzat
memoritzat
memoritzat
memoritzat
memoritzat
Condicional
memoritzaria
memoritzaries
memoritzaria
memoritzaríem
memoritzaríeu
memoritzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
memoritzat
memoritzat
memoritzat
memoritzat
memoritzat
memoritzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
memoritzi
memoritzis
memoritzi
memoritzem
memoritzeu
memoritzin
Imperfet
memoritzés
memoritzessis
memoritzés
memoritzéssim
memoritzéssiu
memoritzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
memoritzat
memoritzat
memoritzat
memoritzat
memoritzat
memoritzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
memoritzat
memoritzat
memoritzat
memoritzat
memoritzat
memoritzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
memoritza

memoritzi
memoritzem
memoritzeu
memoritzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
memoritzant
Participi
memoritzat
memoritzada
memoritzats
memoritzades