Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
matriculo
matricules
matricula
matriculem
matriculeu
matriculen
Imperfet
matriculava
matriculaves
matriculava
matriculÓvem
matriculÓveu
matriculaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
matriculat
matriculat
matriculat
matriculat
matriculat
matriculat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
matriculat
matriculat
matriculat
matriculat
matriculat
matriculat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
matriculÝ
matriculares
matriculÓ
matriculÓrem
matriculÓreu
matricularen
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
matriculat
matriculat
matriculat
matriculat
matriculat
matriculat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
matricular
matricular
matricular
matricular
matricular
matricular
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
matriculat
matriculat
matriculat
matriculat
matriculat
matriculat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
matricularÚ
matricularÓs
matricularÓ
matricularem
matriculareu
matricularan
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
matriculat
matriculat
matriculat
matriculat
matriculat
matriculat
Condicional
matricularia
matricularies
matricularia
matricularÝem
matricularÝeu
matricularien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
matriculat
matriculat
matriculat
matriculat
matriculat
matriculat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
matriculi
matriculis
matriculi
matriculem
matriculeu
matriculin
Imperfet
matriculÚs
matriculessis
matriculÚs
matriculÚssim
matriculÚssiu
matriculessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
matriculat
matriculat
matriculat
matriculat
matriculat
matriculat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
matriculat
matriculat
matriculat
matriculat
matriculat
matriculat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
matricula

matriculi
matriculem
matriculeu
matriculin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
matriculant
Participi
matriculat
matriculada
matriculats
matriculades