Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
materialitzo
materialitzes
materialitza
materialitzem
materialitzeu
materialitzen
Imperfet
materialitzava
materialitzaves
materialitzava
materialitzŕvem
materialitzŕveu
materialitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
materialitzat
materialitzat
materialitzat
materialitzat
materialitzat
materialitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
materialitzat
materialitzat
materialitzat
materialitzat
materialitzat
materialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
materialitzí
materialitzares
materialitzŕ
materialitzŕrem
materialitzŕreu
materialitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
materialitzat
materialitzat
materialitzat
materialitzat
materialitzat
materialitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
materialitzar
materialitzar
materialitzar
materialitzar
materialitzar
materialitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
materialitzat
materialitzat
materialitzat
materialitzat
materialitzat
materialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
materialitzaré
materialitzarŕs
materialitzarŕ
materialitzarem
materialitzareu
materialitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
materialitzat
materialitzat
materialitzat
materialitzat
materialitzat
materialitzat
Condicional
materialitzaria
materialitzaries
materialitzaria
materialitzaríem
materialitzaríeu
materialitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
materialitzat
materialitzat
materialitzat
materialitzat
materialitzat
materialitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
materialitzi
materialitzis
materialitzi
materialitzem
materialitzeu
materialitzin
Imperfet
materialitzés
materialitzessis
materialitzés
materialitzéssim
materialitzéssiu
materialitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
materialitzat
materialitzat
materialitzat
materialitzat
materialitzat
materialitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
materialitzat
materialitzat
materialitzat
materialitzat
materialitzat
materialitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
materialitza

materialitzi
materialitzem
materialitzeu
materialitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
materialitzant
Participi
materialitzat
materialitzada
materialitzats
materialitzades