Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
masturbo
masturbes
masturba
masturbem
masturbeu
masturben
Imperfet
masturbava
masturbaves
masturbava
masturbŕvem
masturbŕveu
masturbaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
masturbat
masturbat
masturbat
masturbat
masturbat
masturbat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
masturbat
masturbat
masturbat
masturbat
masturbat
masturbat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
masturbí
masturbares
masturbŕ
masturbŕrem
masturbŕreu
masturbaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
masturbat
masturbat
masturbat
masturbat
masturbat
masturbat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
masturbar
masturbar
masturbar
masturbar
masturbar
masturbar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
masturbat
masturbat
masturbat
masturbat
masturbat
masturbat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
masturbaré
masturbarŕs
masturbarŕ
masturbarem
masturbareu
masturbaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
masturbat
masturbat
masturbat
masturbat
masturbat
masturbat
Condicional
masturbaria
masturbaries
masturbaria
masturbaríem
masturbaríeu
masturbarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
masturbat
masturbat
masturbat
masturbat
masturbat
masturbat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
masturbi
masturbis
masturbi
masturbem
masturbeu
masturbin
Imperfet
masturbés
masturbessis
masturbés
masturbéssim
masturbéssiu
masturbessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
masturbat
masturbat
masturbat
masturbat
masturbat
masturbat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
masturbat
masturbat
masturbat
masturbat
masturbat
masturbat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
masturba

masturbi
masturbem
masturbeu
masturbin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
masturbant
Participi
masturbat
masturbada
masturbats
masturbades