Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
massillo
massilles
massilla
massillem
massilleu
massillen
Imperfet
massillava
massillaves
massillava
massillÓvem
massillÓveu
massillaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
massillat
massillat
massillat
massillat
massillat
massillat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
massillat
massillat
massillat
massillat
massillat
massillat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
massillÝ
massillares
massillÓ
massillÓrem
massillÓreu
massillaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
massillat
massillat
massillat
massillat
massillat
massillat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
massillar
massillar
massillar
massillar
massillar
massillar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
massillat
massillat
massillat
massillat
massillat
massillat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
massillarÚ
massillarÓs
massillarÓ
massillarem
massillareu
massillaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
massillat
massillat
massillat
massillat
massillat
massillat
Condicional
massillaria
massillaries
massillaria
massillarÝem
massillarÝeu
massillarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
massillat
massillat
massillat
massillat
massillat
massillat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
massilli
massillis
massilli
massillem
massilleu
massillin
Imperfet
massillÚs
massillessis
massillÚs
massillÚssim
massillÚssiu
massillessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
massillat
massillat
massillat
massillat
massillat
massillat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
massillat
massillat
massillat
massillat
massillat
massillat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
massilla

massilli
massillem
massilleu
massillin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
massillant
Participi
massillat
massillada
massillats
massillades