Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
manipulo
manipules
manipula
manipulem
manipuleu
manipulen
Imperfet
manipulava
manipulaves
manipulava
manipulÓvem
manipulÓveu
manipulaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
manipulat
manipulat
manipulat
manipulat
manipulat
manipulat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
manipulat
manipulat
manipulat
manipulat
manipulat
manipulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
manipulÝ
manipulares
manipulÓ
manipulÓrem
manipulÓreu
manipularen
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
manipulat
manipulat
manipulat
manipulat
manipulat
manipulat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
manipular
manipular
manipular
manipular
manipular
manipular
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
manipulat
manipulat
manipulat
manipulat
manipulat
manipulat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
manipularÚ
manipularÓs
manipularÓ
manipularem
manipulareu
manipularan
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
manipulat
manipulat
manipulat
manipulat
manipulat
manipulat
Condicional
manipularia
manipularies
manipularia
manipularÝem
manipularÝeu
manipularien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
manipulat
manipulat
manipulat
manipulat
manipulat
manipulat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
manipuli
manipulis
manipuli
manipulem
manipuleu
manipulin
Imperfet
manipulÚs
manipulessis
manipulÚs
manipulÚssim
manipulÚssiu
manipulessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
manipulat
manipulat
manipulat
manipulat
manipulat
manipulat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
manipulat
manipulat
manipulat
manipulat
manipulat
manipulat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
manipula

manipuli
manipulem
manipuleu
manipulin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
manipulant
Participi
manipulat
manipulada
manipulats
manipulades