Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
malgasto
malgastes
malgasta
malgastem
malgasteu
malgasten
Imperfet
malgastava
malgastaves
malgastava
malgastÓvem
malgastÓveu
malgastaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
malgastat
malgastat
malgastat
malgastat
malgastat
malgastat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
malgastat
malgastat
malgastat
malgastat
malgastat
malgastat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
malgastÝ
malgastares
malgastÓ
malgastÓrem
malgastÓreu
malgastaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
malgastat
malgastat
malgastat
malgastat
malgastat
malgastat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
malgastar
malgastar
malgastar
malgastar
malgastar
malgastar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
malgastat
malgastat
malgastat
malgastat
malgastat
malgastat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
malgastarÚ
malgastarÓs
malgastarÓ
malgastarem
malgastareu
malgastaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
malgastat
malgastat
malgastat
malgastat
malgastat
malgastat
Condicional
malgastaria
malgastaries
malgastaria
malgastarÝem
malgastarÝeu
malgastarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
malgastat
malgastat
malgastat
malgastat
malgastat
malgastat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
malgasti
malgastis
malgasti
malgastem
malgasteu
malgastin
Imperfet
malgastÚs
malgastessis
malgastÚs
malgastÚssim
malgastÚssiu
malgastessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
malgastat
malgastat
malgastat
malgastat
malgastat
malgastat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
malgastat
malgastat
malgastat
malgastat
malgastat
malgastat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
malgasta

malgasti
malgastem
malgasteu
malgastin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
malgastant
Participi
malgastat
malgastada
malgastats
malgastades