Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
malˇleabilitzo
malˇleabilitzes
malˇleabilitza
malˇleabilitzem
malˇleabilitzeu
malˇleabilitzen
Imperfet
malˇleabilitzava
malˇleabilitzaves
malˇleabilitzava
malˇleabilitzŕvem
malˇleabilitzŕveu
malˇleabilitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
malˇleabilitzí
malˇleabilitzares
malˇleabilitzŕ
malˇleabilitzŕrem
malˇleabilitzŕreu
malˇleabilitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
malˇleabilitzar
malˇleabilitzar
malˇleabilitzar
malˇleabilitzar
malˇleabilitzar
malˇleabilitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
malˇleabilitzaré
malˇleabilitzarŕs
malˇleabilitzarŕ
malˇleabilitzarem
malˇleabilitzareu
malˇleabilitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
Condicional
malˇleabilitzaria
malˇleabilitzaries
malˇleabilitzaria
malˇleabilitzaríem
malˇleabilitzaríeu
malˇleabilitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
malˇleabilitzi
malˇleabilitzis
malˇleabilitzi
malˇleabilitzem
malˇleabilitzeu
malˇleabilitzin
Imperfet
malˇleabilitzés
malˇleabilitzessis
malˇleabilitzés
malˇleabilitzéssim
malˇleabilitzéssiu
malˇleabilitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat
malˇleabilitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
malˇleabilitza

malˇleabilitzi
malˇleabilitzem
malˇleabilitzeu
malˇleabilitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
malˇleabilitzant
Participi
malˇleabilitzat
malˇleabilitzada
malˇleabilitzats
malˇleabilitzades