Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
mahometitzo
mahometitzes
mahometitza
mahometitzem
mahometitzeu
mahometitzen
Imperfet
mahometitzava
mahometitzaves
mahometitzava
mahometitzŕvem
mahometitzŕveu
mahometitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
mahometitzí
mahometitzares
mahometitzŕ
mahometitzŕrem
mahometitzŕreu
mahometitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
mahometitzar
mahometitzar
mahometitzar
mahometitzar
mahometitzar
mahometitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
mahometitzaré
mahometitzarŕs
mahometitzarŕ
mahometitzarem
mahometitzareu
mahometitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
Condicional
mahometitzaria
mahometitzaries
mahometitzaria
mahometitzaríem
mahometitzaríeu
mahometitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
mahometitzi
mahometitzis
mahometitzi
mahometitzem
mahometitzeu
mahometitzin
Imperfet
mahometitzés
mahometitzessis
mahometitzés
mahometitzéssim
mahometitzéssiu
mahometitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat
mahometitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
mahometitza

mahometitzi
mahometitzem
mahometitzeu
mahometitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
mahometitzant
Participi
mahometitzat
mahometitzada
mahometitzats
mahometitzades