Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
magolo
magoles
magola
magolem
magoleu
magolen
Imperfet
magolava
magolaves
magolava
magolÓvem
magolÓveu
magolaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
magolat
magolat
magolat
magolat
magolat
magolat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
magolat
magolat
magolat
magolat
magolat
magolat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
magolÝ
magolares
magolÓ
magolÓrem
magolÓreu
magolaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
magolat
magolat
magolat
magolat
magolat
magolat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
magolar
magolar
magolar
magolar
magolar
magolar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
magolat
magolat
magolat
magolat
magolat
magolat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
magolarÚ
magolarÓs
magolarÓ
magolarem
magolareu
magolaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
magolat
magolat
magolat
magolat
magolat
magolat
Condicional
magolaria
magolaries
magolaria
magolarÝem
magolarÝeu
magolarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
magolat
magolat
magolat
magolat
magolat
magolat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
magoli
magolis
magoli
magolem
magoleu
magolin
Imperfet
magolÚs
magolessis
magolÚs
magolÚssim
magolÚssiu
magolessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
magolat
magolat
magolat
magolat
magolat
magolat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
magolat
magolat
magolat
magolat
magolat
magolat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
magola

magoli
magolem
magoleu
magolin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
magolant
Participi
magolat
magolada
magolats
magolades