Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
magnetitzo
magnetitzes
magnetitza
magnetitzem
magnetitzeu
magnetitzen
Imperfet
magnetitzava
magnetitzaves
magnetitzava
magnetitzŕvem
magnetitzŕveu
magnetitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
magnetitzí
magnetitzares
magnetitzŕ
magnetitzŕrem
magnetitzŕreu
magnetitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
magnetitzar
magnetitzar
magnetitzar
magnetitzar
magnetitzar
magnetitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
magnetitzaré
magnetitzarŕs
magnetitzarŕ
magnetitzarem
magnetitzareu
magnetitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
Condicional
magnetitzaria
magnetitzaries
magnetitzaria
magnetitzaríem
magnetitzaríeu
magnetitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
magnetitzi
magnetitzis
magnetitzi
magnetitzem
magnetitzeu
magnetitzin
Imperfet
magnetitzés
magnetitzessis
magnetitzés
magnetitzéssim
magnetitzéssiu
magnetitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat
magnetitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
magnetitza

magnetitzi
magnetitzem
magnetitzeu
magnetitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
magnetitzant
Participi
magnetitzat
magnetitzada
magnetitzats
magnetitzades