Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
maganyo
maganyes
maganya
maganyem
maganyeu
maganyen
Imperfet
maganyava
maganyaves
maganyava
maganyŕvem
maganyŕveu
maganyaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
maganyat
maganyat
maganyat
maganyat
maganyat
maganyat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
maganyat
maganyat
maganyat
maganyat
maganyat
maganyat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
maganyí
maganyares
maganyŕ
maganyŕrem
maganyŕreu
maganyaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
maganyat
maganyat
maganyat
maganyat
maganyat
maganyat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
maganyar
maganyar
maganyar
maganyar
maganyar
maganyar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
maganyat
maganyat
maganyat
maganyat
maganyat
maganyat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
maganyaré
maganyarŕs
maganyarŕ
maganyarem
maganyareu
maganyaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
maganyat
maganyat
maganyat
maganyat
maganyat
maganyat
Condicional
maganyaria
maganyaries
maganyaria
maganyaríem
maganyaríeu
maganyarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
maganyat
maganyat
maganyat
maganyat
maganyat
maganyat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
maganyi
maganyis
maganyi
maganyem
maganyeu
maganyin
Imperfet
maganyés
maganyessis
maganyés
maganyéssim
maganyéssiu
maganyessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
maganyat
maganyat
maganyat
maganyat
maganyat
maganyat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
maganyat
maganyat
maganyat
maganyat
maganyat
maganyat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
maganya

maganyi
maganyem
maganyeu
maganyin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
maganyant
Participi
maganyat
maganyada
maganyats
maganyades