Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
maculo
macules
macula
maculem
maculeu
maculen
Imperfet
maculava
maculaves
maculava
maculÓvem
maculÓveu
maculaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
maculat
maculat
maculat
maculat
maculat
maculat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
maculat
maculat
maculat
maculat
maculat
maculat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
maculÝ
maculares
maculÓ
maculÓrem
maculÓreu
macularen
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
maculat
maculat
maculat
maculat
maculat
maculat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
macular
macular
macular
macular
macular
macular
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
maculat
maculat
maculat
maculat
maculat
maculat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
macularÚ
macularÓs
macularÓ
macularem
maculareu
macularan
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
maculat
maculat
maculat
maculat
maculat
maculat
Condicional
macularia
macularies
macularia
macularÝem
macularÝeu
macularien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
maculat
maculat
maculat
maculat
maculat
maculat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
maculi
maculis
maculi
maculem
maculeu
maculin
Imperfet
maculÚs
maculessis
maculÚs
maculÚssim
maculÚssiu
maculessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
maculat
maculat
maculat
maculat
maculat
maculat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
maculat
maculat
maculat
maculat
maculat
maculat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
macula

maculi
maculem
maculeu
maculin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
maculant
Participi
maculat
maculada
maculats
maculades