Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
macadamitzo
macadamitzes
macadamitza
macadamitzem
macadamitzeu
macadamitzen
Imperfet
macadamitzava
macadamitzaves
macadamitzava
macadamitzŕvem
macadamitzŕveu
macadamitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
macadamitzí
macadamitzares
macadamitzŕ
macadamitzŕrem
macadamitzŕreu
macadamitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
macadamitzar
macadamitzar
macadamitzar
macadamitzar
macadamitzar
macadamitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
macadamitzaré
macadamitzarŕs
macadamitzarŕ
macadamitzarem
macadamitzareu
macadamitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
Condicional
macadamitzaria
macadamitzaries
macadamitzaria
macadamitzaríem
macadamitzaríeu
macadamitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
macadamitzi
macadamitzis
macadamitzi
macadamitzem
macadamitzeu
macadamitzin
Imperfet
macadamitzés
macadamitzessis
macadamitzés
macadamitzéssim
macadamitzéssiu
macadamitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat
macadamitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
macadamitza

macadamitzi
macadamitzem
macadamitzeu
macadamitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
macadamitzant
Participi
macadamitzat
macadamitzada
macadamitzats
macadamitzades