Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
llicencio
llicencies
llicencia
llicenciem
llicencieu
llicencien
Imperfet
llicenciava
llicenciaves
llicenciava
llicenciÓvem
llicenciÓveu
llicenciaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
llicenciat
llicenciat
llicenciat
llicenciat
llicenciat
llicenciat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
llicenciat
llicenciat
llicenciat
llicenciat
llicenciat
llicenciat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
llicenciÝ
llicenciares
llicenciÓ
llicenciÓrem
llicenciÓreu
llicenciaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
llicenciat
llicenciat
llicenciat
llicenciat
llicenciat
llicenciat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
llicenciar
llicenciar
llicenciar
llicenciar
llicenciar
llicenciar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
llicenciat
llicenciat
llicenciat
llicenciat
llicenciat
llicenciat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
llicenciarÚ
llicenciarÓs
llicenciarÓ
llicenciarem
llicenciareu
llicenciaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
llicenciat
llicenciat
llicenciat
llicenciat
llicenciat
llicenciat
Condicional
llicenciaria
llicenciaries
llicenciaria
llicenciarÝem
llicenciarÝeu
llicenciarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
llicenciat
llicenciat
llicenciat
llicenciat
llicenciat
llicenciat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
llicenci´
llicenci´s
llicenci´
llicenciem
llicencieu
llicenci´n
Imperfet
llicenciÚs
llicenciessis
llicenciÚs
llicenciÚssim
llicenciÚssiu
llicenciessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
llicenciat
llicenciat
llicenciat
llicenciat
llicenciat
llicenciat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
llicenciat
llicenciat
llicenciat
llicenciat
llicenciat
llicenciat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
llicencia

llicenci´
llicenciem
llicencieu
llicenci´n
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
llicenciant
Participi
llicenciat
llicenciada
llicenciats
llicenciades