Infinitiu

Verbs en català

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
liquo
liqes
liqua
liqem
liqeu
liqen
Imperfet
liquava
liquaves
liquava
liquàvem
liquàveu
liquaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
liquat
liquat
liquat
liquat
liquat
liquat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
liquat
liquat
liquat
liquat
liquat
liquat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
liqí
liquares
liquà
liquàrem
liquàreu
liquaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
liquat
liquat
liquat
liquat
liquat
liquat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
liquar
liquar
liquar
liquar
liquar
liquar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
liquat
liquat
liquat
liquat
liquat
liquat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
liquaré
liquaràs
liquarà
liquarem
liquareu
liquaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
liquat
liquat
liquat
liquat
liquat
liquat
Condicional
liquaria
liquaries
liquaria
liquaríem
liquaríeu
liquarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
liquat
liquat
liquat
liquat
liquat
liquat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
liqi
liqis
liqi
liqem
liqeu
liqin
Imperfet
liqés
liqessis
liqés
liqéssim
liqéssiu
liqessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
liquat
liquat
liquat
liquat
liquat
liquat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
liquat
liquat
liquat
liquat
liquat
liquat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
liqua

liqi
liqem
liqeu
liqin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
liquant
Participi
liquat
liquada
liquats
liquades