Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
liberalitzo
liberalitzes
liberalitza
liberalitzem
liberalitzeu
liberalitzen
Imperfet
liberalitzava
liberalitzaves
liberalitzava
liberalitzŕvem
liberalitzŕveu
liberalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
liberalitzí
liberalitzares
liberalitzŕ
liberalitzŕrem
liberalitzŕreu
liberalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
liberalitzar
liberalitzar
liberalitzar
liberalitzar
liberalitzar
liberalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
liberalitzaré
liberalitzarŕs
liberalitzarŕ
liberalitzarem
liberalitzareu
liberalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
Condicional
liberalitzaria
liberalitzaries
liberalitzaria
liberalitzaríem
liberalitzaríeu
liberalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
liberalitzi
liberalitzis
liberalitzi
liberalitzem
liberalitzeu
liberalitzin
Imperfet
liberalitzés
liberalitzessis
liberalitzés
liberalitzéssim
liberalitzéssiu
liberalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat
liberalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
liberalitza

liberalitzi
liberalitzem
liberalitzeu
liberalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
liberalitzant
Participi
liberalitzat
liberalitzada
liberalitzats
liberalitzades