Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
levito
levites
levita
levitem
leviteu
leviten
Imperfet
levitava
levitaves
levitava
levitÓvem
levitÓveu
levitaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
levitat
levitat
levitat
levitat
levitat
levitat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
levitat
levitat
levitat
levitat
levitat
levitat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
levitÝ
levitares
levitÓ
levitÓrem
levitÓreu
levitaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
levitat
levitat
levitat
levitat
levitat
levitat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
levitar
levitar
levitar
levitar
levitar
levitar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
levitat
levitat
levitat
levitat
levitat
levitat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
levitarÚ
levitarÓs
levitarÓ
levitarem
levitareu
levitaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
levitat
levitat
levitat
levitat
levitat
levitat
Condicional
levitaria
levitaries
levitaria
levitarÝem
levitarÝeu
levitarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
levitat
levitat
levitat
levitat
levitat
levitat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
leviti
levitis
leviti
levitem
leviteu
levitin
Imperfet
levitÚs
levitessis
levitÚs
levitÚssim
levitÚssiu
levitessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
levitat
levitat
levitat
levitat
levitat
levitat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
levitat
levitat
levitat
levitat
levitat
levitat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
levita

leviti
levitem
leviteu
levitin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
levitant
Participi
levitat
levitada
levitats
levitades