Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
labiovelaritzo
labiovelaritzes
labiovelaritza
labiovelaritzem
labiovelaritzeu
labiovelaritzen
Imperfet
labiovelaritzava
labiovelaritzaves
labiovelaritzava
labiovelaritzŕvem
labiovelaritzŕveu
labiovelaritzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
labiovelaritzí
labiovelaritzares
labiovelaritzŕ
labiovelaritzŕrem
labiovelaritzŕreu
labiovelaritzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
labiovelaritzar
labiovelaritzar
labiovelaritzar
labiovelaritzar
labiovelaritzar
labiovelaritzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
labiovelaritzaré
labiovelaritzarŕs
labiovelaritzarŕ
labiovelaritzarem
labiovelaritzareu
labiovelaritzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
Condicional
labiovelaritzaria
labiovelaritzaries
labiovelaritzaria
labiovelaritzaríem
labiovelaritzaríeu
labiovelaritzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
labiovelaritzi
labiovelaritzis
labiovelaritzi
labiovelaritzem
labiovelaritzeu
labiovelaritzin
Imperfet
labiovelaritzés
labiovelaritzessis
labiovelaritzés
labiovelaritzéssim
labiovelaritzéssiu
labiovelaritzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat
labiovelaritzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
labiovelaritza

labiovelaritzi
labiovelaritzem
labiovelaritzeu
labiovelaritzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
labiovelaritzant
Participi
labiovelaritzat
labiovelaritzada
labiovelaritzats
labiovelaritzades