Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
labialitzo
labialitzes
labialitza
labialitzem
labialitzeu
labialitzen
Imperfet
labialitzava
labialitzaves
labialitzava
labialitzŕvem
labialitzŕveu
labialitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
labialitzat
labialitzat
labialitzat
labialitzat
labialitzat
labialitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
labialitzat
labialitzat
labialitzat
labialitzat
labialitzat
labialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
labialitzí
labialitzares
labialitzŕ
labialitzŕrem
labialitzŕreu
labialitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
labialitzat
labialitzat
labialitzat
labialitzat
labialitzat
labialitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
labialitzar
labialitzar
labialitzar
labialitzar
labialitzar
labialitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
labialitzat
labialitzat
labialitzat
labialitzat
labialitzat
labialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
labialitzaré
labialitzarŕs
labialitzarŕ
labialitzarem
labialitzareu
labialitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
labialitzat
labialitzat
labialitzat
labialitzat
labialitzat
labialitzat
Condicional
labialitzaria
labialitzaries
labialitzaria
labialitzaríem
labialitzaríeu
labialitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
labialitzat
labialitzat
labialitzat
labialitzat
labialitzat
labialitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
labialitzi
labialitzis
labialitzi
labialitzem
labialitzeu
labialitzin
Imperfet
labialitzés
labialitzessis
labialitzés
labialitzéssim
labialitzéssiu
labialitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
labialitzat
labialitzat
labialitzat
labialitzat
labialitzat
labialitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
labialitzat
labialitzat
labialitzat
labialitzat
labialitzat
labialitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
labialitza

labialitzi
labialitzem
labialitzeu
labialitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
labialitzant
Participi
labialitzat
labialitzada
labialitzats
labialitzades