Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
jubilo
jubiles
jubila
jubilem
jubileu
jubilen
Imperfet
jubilava
jubilaves
jubilava
jubilÓvem
jubilÓveu
jubilaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
jubilat
jubilat
jubilat
jubilat
jubilat
jubilat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
jubilat
jubilat
jubilat
jubilat
jubilat
jubilat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
jubilÝ
jubilares
jubilÓ
jubilÓrem
jubilÓreu
jubilaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
jubilat
jubilat
jubilat
jubilat
jubilat
jubilat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
jubilar
jubilar
jubilar
jubilar
jubilar
jubilar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
jubilat
jubilat
jubilat
jubilat
jubilat
jubilat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
jubilarÚ
jubilarÓs
jubilarÓ
jubilarem
jubilareu
jubilaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
jubilat
jubilat
jubilat
jubilat
jubilat
jubilat
Condicional
jubilaria
jubilaries
jubilaria
jubilarÝem
jubilarÝeu
jubilarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
jubilat
jubilat
jubilat
jubilat
jubilat
jubilat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
jubili
jubilis
jubili
jubilem
jubileu
jubilin
Imperfet
jubilÚs
jubilessis
jubilÚs
jubilÚssim
jubilÚssiu
jubilessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
jubilat
jubilat
jubilat
jubilat
jubilat
jubilat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
jubilat
jubilat
jubilat
jubilat
jubilat
jubilat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
jubila

jubili
jubilem
jubileu
jubilin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
jubilant
Participi
jubilat
jubilada
jubilats
jubilades