Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
italianitzo
italianitzes
italianitza
italianitzem
italianitzeu
italianitzen
Imperfet
italianitzava
italianitzaves
italianitzava
italianitzŕvem
italianitzŕveu
italianitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
italianitzat
italianitzat
italianitzat
italianitzat
italianitzat
italianitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
italianitzat
italianitzat
italianitzat
italianitzat
italianitzat
italianitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
italianitzí
italianitzares
italianitzŕ
italianitzŕrem
italianitzŕreu
italianitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
italianitzat
italianitzat
italianitzat
italianitzat
italianitzat
italianitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
italianitzar
italianitzar
italianitzar
italianitzar
italianitzar
italianitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
italianitzat
italianitzat
italianitzat
italianitzat
italianitzat
italianitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
italianitzaré
italianitzarŕs
italianitzarŕ
italianitzarem
italianitzareu
italianitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
italianitzat
italianitzat
italianitzat
italianitzat
italianitzat
italianitzat
Condicional
italianitzaria
italianitzaries
italianitzaria
italianitzaríem
italianitzaríeu
italianitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
italianitzat
italianitzat
italianitzat
italianitzat
italianitzat
italianitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
italianitzi
italianitzis
italianitzi
italianitzem
italianitzeu
italianitzin
Imperfet
italianitzés
italianitzessis
italianitzés
italianitzéssim
italianitzéssiu
italianitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
italianitzat
italianitzat
italianitzat
italianitzat
italianitzat
italianitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
italianitzat
italianitzat
italianitzat
italianitzat
italianitzat
italianitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
italianitza

italianitzi
italianitzem
italianitzeu
italianitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
italianitzant
Participi
italianitzat
italianitzada
italianitzats
italianitzades