Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
isolo
isoles
isola
isolem
isoleu
isolen
Imperfet
isolava
isolaves
isolava
isolÓvem
isolÓveu
isolaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
isolat
isolat
isolat
isolat
isolat
isolat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
isolat
isolat
isolat
isolat
isolat
isolat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
isolÝ
isolares
isolÓ
isolÓrem
isolÓreu
isolaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
isolat
isolat
isolat
isolat
isolat
isolat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
isolar
isolar
isolar
isolar
isolar
isolar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
isolat
isolat
isolat
isolat
isolat
isolat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
isolarÚ
isolarÓs
isolarÓ
isolarem
isolareu
isolaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
isolat
isolat
isolat
isolat
isolat
isolat
Condicional
isolaria
isolaries
isolaria
isolarÝem
isolarÝeu
isolarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
isolat
isolat
isolat
isolat
isolat
isolat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
isoli
isolis
isoli
isolem
isoleu
isolin
Imperfet
isolÚs
isolessis
isolÚs
isolÚssim
isolÚssiu
isolessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
isolat
isolat
isolat
isolat
isolat
isolat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
isolat
isolat
isolat
isolat
isolat
isolat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
isola

isoli
isolem
isoleu
isolin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
isolant
Participi
isolat
isolada
isolats
isolades