Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
islamitzo
islamitzes
islamitza
islamitzem
islamitzeu
islamitzen
Imperfet
islamitzava
islamitzaves
islamitzava
islamitzŕvem
islamitzŕveu
islamitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
islamitzat
islamitzat
islamitzat
islamitzat
islamitzat
islamitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
islamitzat
islamitzat
islamitzat
islamitzat
islamitzat
islamitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
islamitzí
islamitzares
islamitzŕ
islamitzŕrem
islamitzŕreu
islamitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
islamitzat
islamitzat
islamitzat
islamitzat
islamitzat
islamitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
islamitzar
islamitzar
islamitzar
islamitzar
islamitzar
islamitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
islamitzat
islamitzat
islamitzat
islamitzat
islamitzat
islamitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
islamitzaré
islamitzarŕs
islamitzarŕ
islamitzarem
islamitzareu
islamitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
islamitzat
islamitzat
islamitzat
islamitzat
islamitzat
islamitzat
Condicional
islamitzaria
islamitzaries
islamitzaria
islamitzaríem
islamitzaríeu
islamitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
islamitzat
islamitzat
islamitzat
islamitzat
islamitzat
islamitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
islamitzi
islamitzis
islamitzi
islamitzem
islamitzeu
islamitzin
Imperfet
islamitzés
islamitzessis
islamitzés
islamitzéssim
islamitzéssiu
islamitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
islamitzat
islamitzat
islamitzat
islamitzat
islamitzat
islamitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
islamitzat
islamitzat
islamitzat
islamitzat
islamitzat
islamitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
islamitza

islamitzi
islamitzem
islamitzeu
islamitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
islamitzant
Participi
islamitzat
islamitzada
islamitzats
islamitzades