Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
iotitzo
iotitzes
iotitza
iotitzem
iotitzeu
iotitzen
Imperfet
iotitzava
iotitzaves
iotitzava
iotitzŕvem
iotitzŕveu
iotitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
iotitzat
iotitzat
iotitzat
iotitzat
iotitzat
iotitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
iotitzat
iotitzat
iotitzat
iotitzat
iotitzat
iotitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
iotitzí
iotitzares
iotitzŕ
iotitzŕrem
iotitzŕreu
iotitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
iotitzat
iotitzat
iotitzat
iotitzat
iotitzat
iotitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
iotitzar
iotitzar
iotitzar
iotitzar
iotitzar
iotitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
iotitzat
iotitzat
iotitzat
iotitzat
iotitzat
iotitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
iotitzaré
iotitzarŕs
iotitzarŕ
iotitzarem
iotitzareu
iotitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
iotitzat
iotitzat
iotitzat
iotitzat
iotitzat
iotitzat
Condicional
iotitzaria
iotitzaries
iotitzaria
iotitzaríem
iotitzaríeu
iotitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
iotitzat
iotitzat
iotitzat
iotitzat
iotitzat
iotitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
iotitzi
iotitzis
iotitzi
iotitzem
iotitzeu
iotitzin
Imperfet
iotitzés
iotitzessis
iotitzés
iotitzéssim
iotitzéssiu
iotitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
iotitzat
iotitzat
iotitzat
iotitzat
iotitzat
iotitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
iotitzat
iotitzat
iotitzat
iotitzat
iotitzat
iotitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
iotitza

iotitzi
iotitzem
iotitzeu
iotitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
iotitzant
Participi
iotitzat
iotitzada
iotitzats
iotitzades