Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
inutilitzo
inutilitzes
inutilitza
inutilitzem
inutilitzeu
inutilitzen
Imperfet
inutilitzava
inutilitzaves
inutilitzava
inutilitzŕvem
inutilitzŕveu
inutilitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
inutilitzí
inutilitzares
inutilitzŕ
inutilitzŕrem
inutilitzŕreu
inutilitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
inutilitzar
inutilitzar
inutilitzar
inutilitzar
inutilitzar
inutilitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
inutilitzaré
inutilitzarŕs
inutilitzarŕ
inutilitzarem
inutilitzareu
inutilitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
Condicional
inutilitzaria
inutilitzaries
inutilitzaria
inutilitzaríem
inutilitzaríeu
inutilitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
inutilitzi
inutilitzis
inutilitzi
inutilitzem
inutilitzeu
inutilitzin
Imperfet
inutilitzés
inutilitzessis
inutilitzés
inutilitzéssim
inutilitzéssiu
inutilitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat
inutilitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
inutilitza

inutilitzi
inutilitzem
inutilitzeu
inutilitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
inutilitzant
Participi
inutilitzat
inutilitzada
inutilitzats
inutilitzades