Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
interioritzo
interioritzes
interioritza
interioritzem
interioritzeu
interioritzen
Imperfet
interioritzava
interioritzaves
interioritzava
interioritzŕvem
interioritzŕveu
interioritzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
interioritzat
interioritzat
interioritzat
interioritzat
interioritzat
interioritzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
interioritzat
interioritzat
interioritzat
interioritzat
interioritzat
interioritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
interioritzí
interioritzares
interioritzŕ
interioritzŕrem
interioritzŕreu
interioritzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
interioritzat
interioritzat
interioritzat
interioritzat
interioritzat
interioritzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
interioritzar
interioritzar
interioritzar
interioritzar
interioritzar
interioritzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
interioritzat
interioritzat
interioritzat
interioritzat
interioritzat
interioritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
interioritzaré
interioritzarŕs
interioritzarŕ
interioritzarem
interioritzareu
interioritzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
interioritzat
interioritzat
interioritzat
interioritzat
interioritzat
interioritzat
Condicional
interioritzaria
interioritzaries
interioritzaria
interioritzaríem
interioritzaríeu
interioritzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
interioritzat
interioritzat
interioritzat
interioritzat
interioritzat
interioritzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
interioritzi
interioritzis
interioritzi
interioritzem
interioritzeu
interioritzin
Imperfet
interioritzés
interioritzessis
interioritzés
interioritzéssim
interioritzéssiu
interioritzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
interioritzat
interioritzat
interioritzat
interioritzat
interioritzat
interioritzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
interioritzat
interioritzat
interioritzat
interioritzat
interioritzat
interioritzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
interioritza

interioritzi
interioritzem
interioritzeu
interioritzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
interioritzant
Participi
interioritzat
interioritzada
interioritzats
interioritzades