Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
instrumentalitzo
instrumentalitzes
instrumentalitza
instrumentalitzem
instrumentalitzeu
instrumentalitzen
Imperfet
instrumentalitzava
instrumentalitzaves
instrumentalitzava
instrumentalitzŕvem
instrumentalitzŕveu
instrumentalitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
instrumentalitzí
instrumentalitzares
instrumentalitzŕ
instrumentalitzŕrem
instrumentalitzŕreu
instrumentalitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
instrumentalitzar
instrumentalitzar
instrumentalitzar
instrumentalitzar
instrumentalitzar
instrumentalitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
instrumentalitzaré
instrumentalitzarŕs
instrumentalitzarŕ
instrumentalitzarem
instrumentalitzareu
instrumentalitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
Condicional
instrumentalitzaria
instrumentalitzaries
instrumentalitzaria
instrumentalitzaríem
instrumentalitzaríeu
instrumentalitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
instrumentalitzi
instrumentalitzis
instrumentalitzi
instrumentalitzem
instrumentalitzeu
instrumentalitzin
Imperfet
instrumentalitzés
instrumentalitzessis
instrumentalitzés
instrumentalitzéssim
instrumentalitzéssiu
instrumentalitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat
instrumentalitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
instrumentalitza

instrumentalitzi
instrumentalitzem
instrumentalitzeu
instrumentalitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
instrumentalitzant
Participi
instrumentalitzat
instrumentalitzada
instrumentalitzats
instrumentalitzades