Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
insonoritzo
insonoritzes
insonoritza
insonoritzem
insonoritzeu
insonoritzen
Imperfet
insonoritzava
insonoritzaves
insonoritzava
insonoritzŕvem
insonoritzŕveu
insonoritzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
insonoritzí
insonoritzares
insonoritzŕ
insonoritzŕrem
insonoritzŕreu
insonoritzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
insonoritzar
insonoritzar
insonoritzar
insonoritzar
insonoritzar
insonoritzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
insonoritzaré
insonoritzarŕs
insonoritzarŕ
insonoritzarem
insonoritzareu
insonoritzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
Condicional
insonoritzaria
insonoritzaries
insonoritzaria
insonoritzaríem
insonoritzaríeu
insonoritzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
insonoritzi
insonoritzis
insonoritzi
insonoritzem
insonoritzeu
insonoritzin
Imperfet
insonoritzés
insonoritzessis
insonoritzés
insonoritzéssim
insonoritzéssiu
insonoritzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat
insonoritzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
insonoritza

insonoritzi
insonoritzem
insonoritzeu
insonoritzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
insonoritzant
Participi
insonoritzat
insonoritzada
insonoritzats
insonoritzades