Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
insensibilitzo
insensibilitzes
insensibilitza
insensibilitzem
insensibilitzeu
insensibilitzen
Imperfet
insensibilitzava
insensibilitzaves
insensibilitzava
insensibilitzŕvem
insensibilitzŕveu
insensibilitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
insensibilitzí
insensibilitzares
insensibilitzŕ
insensibilitzŕrem
insensibilitzŕreu
insensibilitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
insensibilitzar
insensibilitzar
insensibilitzar
insensibilitzar
insensibilitzar
insensibilitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
insensibilitzaré
insensibilitzarŕs
insensibilitzarŕ
insensibilitzarem
insensibilitzareu
insensibilitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
Condicional
insensibilitzaria
insensibilitzaries
insensibilitzaria
insensibilitzaríem
insensibilitzaríeu
insensibilitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
insensibilitzi
insensibilitzis
insensibilitzi
insensibilitzem
insensibilitzeu
insensibilitzin
Imperfet
insensibilitzés
insensibilitzessis
insensibilitzés
insensibilitzéssim
insensibilitzéssiu
insensibilitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat
insensibilitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
insensibilitza

insensibilitzi
insensibilitzem
insensibilitzeu
insensibilitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
insensibilitzant
Participi
insensibilitzat
insensibilitzada
insensibilitzats
insensibilitzades