Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
inoculo
inocules
inocula
inoculem
inoculeu
inoculen
Imperfet
inoculava
inoculaves
inoculava
inoculÓvem
inoculÓveu
inoculaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
inoculat
inoculat
inoculat
inoculat
inoculat
inoculat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
inoculat
inoculat
inoculat
inoculat
inoculat
inoculat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
inoculÝ
inoculares
inoculÓ
inoculÓrem
inoculÓreu
inocularen
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
inoculat
inoculat
inoculat
inoculat
inoculat
inoculat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
inocular
inocular
inocular
inocular
inocular
inocular
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
inoculat
inoculat
inoculat
inoculat
inoculat
inoculat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
inocularÚ
inocularÓs
inocularÓ
inocularem
inoculareu
inocularan
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
inoculat
inoculat
inoculat
inoculat
inoculat
inoculat
Condicional
inocularia
inocularies
inocularia
inocularÝem
inocularÝeu
inocularien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
inoculat
inoculat
inoculat
inoculat
inoculat
inoculat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
inoculi
inoculis
inoculi
inoculem
inoculeu
inoculin
Imperfet
inoculÚs
inoculessis
inoculÚs
inoculÚssim
inoculÚssiu
inoculessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
inoculat
inoculat
inoculat
inoculat
inoculat
inoculat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
inoculat
inoculat
inoculat
inoculat
inoculat
inoculat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
inocula

inoculi
inoculem
inoculeu
inoculin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
inoculant
Participi
inoculat
inoculada
inoculats
inoculades