Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
inicialitzo
inicialitzes
inicialitza
inicialitzem
inicialitzeu
inicialitzen
Imperfet
inicialitzava
inicialitzaves
inicialitzava
inicialitzŕvem
inicialitzŕveu
inicialitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
inicialitzí
inicialitzares
inicialitzŕ
inicialitzŕrem
inicialitzŕreu
inicialitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
inicialitzar
inicialitzar
inicialitzar
inicialitzar
inicialitzar
inicialitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
inicialitzaré
inicialitzarŕs
inicialitzarŕ
inicialitzarem
inicialitzareu
inicialitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
Condicional
inicialitzaria
inicialitzaries
inicialitzaria
inicialitzaríem
inicialitzaríeu
inicialitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
inicialitzi
inicialitzis
inicialitzi
inicialitzem
inicialitzeu
inicialitzin
Imperfet
inicialitzés
inicialitzessis
inicialitzés
inicialitzéssim
inicialitzéssiu
inicialitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat
inicialitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
inicialitza

inicialitzi
inicialitzem
inicialitzeu
inicialitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
inicialitzant
Participi
inicialitzat
inicialitzada
inicialitzats
inicialitzades