Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
infrautilitzo
infrautilitzes
infrautilitza
infrautilitzem
infrautilitzeu
infrautilitzen
Imperfet
infrautilitzava
infrautilitzaves
infrautilitzava
infrautilitzŕvem
infrautilitzŕveu
infrautilitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
infrautilitzí
infrautilitzares
infrautilitzŕ
infrautilitzŕrem
infrautilitzŕreu
infrautilitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
infrautilitzar
infrautilitzar
infrautilitzar
infrautilitzar
infrautilitzar
infrautilitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
infrautilitzaré
infrautilitzarŕs
infrautilitzarŕ
infrautilitzarem
infrautilitzareu
infrautilitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
Condicional
infrautilitzaria
infrautilitzaries
infrautilitzaria
infrautilitzaríem
infrautilitzaríeu
infrautilitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
infrautilitzi
infrautilitzis
infrautilitzi
infrautilitzem
infrautilitzeu
infrautilitzin
Imperfet
infrautilitzés
infrautilitzessis
infrautilitzés
infrautilitzéssim
infrautilitzéssiu
infrautilitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat
infrautilitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
infrautilitza

infrautilitzi
infrautilitzem
infrautilitzeu
infrautilitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
infrautilitzant
Participi
infrautilitzat
infrautilitzada
infrautilitzats
infrautilitzades