Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
informatitzo
informatitzes
informatitza
informatitzem
informatitzeu
informatitzen
Imperfet
informatitzava
informatitzaves
informatitzava
informatitzŕvem
informatitzŕveu
informatitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
informatitzat
informatitzat
informatitzat
informatitzat
informatitzat
informatitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
informatitzat
informatitzat
informatitzat
informatitzat
informatitzat
informatitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
informatitzí
informatitzares
informatitzŕ
informatitzŕrem
informatitzŕreu
informatitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
informatitzat
informatitzat
informatitzat
informatitzat
informatitzat
informatitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
informatitzar
informatitzar
informatitzar
informatitzar
informatitzar
informatitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
informatitzat
informatitzat
informatitzat
informatitzat
informatitzat
informatitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
informatitzaré
informatitzarŕs
informatitzarŕ
informatitzarem
informatitzareu
informatitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
informatitzat
informatitzat
informatitzat
informatitzat
informatitzat
informatitzat
Condicional
informatitzaria
informatitzaries
informatitzaria
informatitzaríem
informatitzaríeu
informatitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
informatitzat
informatitzat
informatitzat
informatitzat
informatitzat
informatitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
informatitzi
informatitzis
informatitzi
informatitzem
informatitzeu
informatitzin
Imperfet
informatitzés
informatitzessis
informatitzés
informatitzéssim
informatitzéssiu
informatitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
informatitzat
informatitzat
informatitzat
informatitzat
informatitzat
informatitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
informatitzat
informatitzat
informatitzat
informatitzat
informatitzat
informatitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
informatitza

informatitzi
informatitzem
informatitzeu
informatitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
informatitzant
Participi
informatitzat
informatitzada
informatitzats
informatitzades