Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
industrialitzo
industrialitzes
industrialitza
industrialitzem
industrialitzeu
industrialitzen
Imperfet
industrialitzava
industrialitzaves
industrialitzava
industrialitzŕvem
industrialitzŕveu
industrialitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
industrialitzí
industrialitzares
industrialitzŕ
industrialitzŕrem
industrialitzŕreu
industrialitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
industrialitzar
industrialitzar
industrialitzar
industrialitzar
industrialitzar
industrialitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
industrialitzaré
industrialitzarŕs
industrialitzarŕ
industrialitzarem
industrialitzareu
industrialitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
Condicional
industrialitzaria
industrialitzaries
industrialitzaria
industrialitzaríem
industrialitzaríeu
industrialitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
industrialitzi
industrialitzis
industrialitzi
industrialitzem
industrialitzeu
industrialitzin
Imperfet
industrialitzés
industrialitzessis
industrialitzés
industrialitzéssim
industrialitzéssiu
industrialitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat
industrialitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
industrialitza

industrialitzi
industrialitzem
industrialitzeu
industrialitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
industrialitzant
Participi
industrialitzat
industrialitzada
industrialitzats
industrialitzades