Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
indulto
indultes
indulta
indultem
indulteu
indulten
Imperfet
indultava
indultaves
indultava
indultÓvem
indultÓveu
indultaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
indultat
indultat
indultat
indultat
indultat
indultat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
indultat
indultat
indultat
indultat
indultat
indultat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
indultÝ
indultares
indultÓ
indultÓrem
indultÓreu
indultaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
indultat
indultat
indultat
indultat
indultat
indultat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
indultar
indultar
indultar
indultar
indultar
indultar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
indultat
indultat
indultat
indultat
indultat
indultat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
indultarÚ
indultarÓs
indultarÓ
indultarem
indultareu
indultaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
indultat
indultat
indultat
indultat
indultat
indultat
Condicional
indultaria
indultaries
indultaria
indultarÝem
indultarÝeu
indultarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
indultat
indultat
indultat
indultat
indultat
indultat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
indulti
indultis
indulti
indultem
indulteu
indultin
Imperfet
indultÚs
indultessis
indultÚs
indultÚssim
indultÚssiu
indultessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
indultat
indultat
indultat
indultat
indultat
indultat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
indultat
indultat
indultat
indultat
indultat
indultat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
indulta

indulti
indultem
indulteu
indultin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
indultant
Participi
indultat
indultada
indultats
indultades