Infinitiu

Verbs en catalŕ

Fent clic es mostra la segona conjugació
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
independitzo
independitzes
independitza
independitzem
independitzeu
independitzen
Imperfet
independitzava
independitzaves
independitzava
independitzŕvem
independitzŕveu
independitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
independitzat
independitzat
independitzat
independitzat
independitzat
independitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
independitzat
independitzat
independitzat
independitzat
independitzat
independitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
independitzí
independitzares
independitzŕ
independitzŕrem
independitzŕreu
independitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
independitzat
independitzat
independitzat
independitzat
independitzat
independitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
independitzar
independitzar
independitzar
independitzar
independitzar
independitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
independitzat
independitzat
independitzat
independitzat
independitzat
independitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
independitzaré
independitzarŕs
independitzarŕ
independitzarem
independitzareu
independitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
independitzat
independitzat
independitzat
independitzat
independitzat
independitzat
Condicional
independitzaria
independitzaries
independitzaria
independitzaríem
independitzaríeu
independitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
independitzat
independitzat
independitzat
independitzat
independitzat
independitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
independitzi
independitzis
independitzi
independitzem
independitzeu
independitzin
Imperfet
independitzés
independitzessis
independitzés
independitzéssim
independitzéssiu
independitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
independitzat
independitzat
independitzat
independitzat
independitzat
independitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
independitzat
independitzat
independitzat
independitzat
independitzat
independitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
independitza

independitzi
independitzem
independitzeu
independitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
independitzant
Participi
independitzat
independitzada
independitzats
independitzades