Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
indemnitzo
indemnitzes
indemnitza
indemnitzem
indemnitzeu
indemnitzen
Imperfet
indemnitzava
indemnitzaves
indemnitzava
indemnitzÓvem
indemnitzÓveu
indemnitzaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
indemnitzÝ
indemnitzares
indemnitzÓ
indemnitzÓrem
indemnitzÓreu
indemnitzaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
indemnitzar
indemnitzar
indemnitzar
indemnitzar
indemnitzar
indemnitzar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
indemnitzarÚ
indemnitzarÓs
indemnitzarÓ
indemnitzarem
indemnitzareu
indemnitzaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
Condicional
indemnitzaria
indemnitzaries
indemnitzaria
indemnitzarÝem
indemnitzarÝeu
indemnitzarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
indemnitzi
indemnitzis
indemnitzi
indemnitzem
indemnitzeu
indemnitzin
Imperfet
indemnitzÚs
indemnitzessis
indemnitzÚs
indemnitzÚssim
indemnitzÚssiu
indemnitzessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat
indemnitzat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
indemnitza

indemnitzi
indemnitzem
indemnitzeu
indemnitzin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
indemnitzant
Participi
indemnitzat
indemnitzada
indemnitzats
indemnitzades