Infinitiu

Verbs en catalÓ

Fent clic es mostra la segona conjugaciˇ
INDICATIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
incapacito
incapacites
incapacita
incapacitem
incapaciteu
incapaciten
Imperfet
incapacitava
incapacitaves
incapacitava
incapacitÓvem
incapacitÓveu
incapacitaven
Perfet
he
has
ha
hem
heu
han
incapacitat
incapacitat
incapacitat
incapacitat
incapacitat
incapacitat
Plusquamperfet
havia
havies
havia
havíem
havíeu
havien
incapacitat
incapacitat
incapacitat
incapacitat
incapacitat
incapacitat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Passat simple
incapacitÝ
incapacitares
incapacitÓ
incapacitÓrem
incapacitÓreu
incapacitaren
Passat anterior
haguí
hagueres
hagué
haguérem
haguéreu
hagueren
incapacitat
incapacitat
incapacitat
incapacitat
incapacitat
incapacitat
Passat perifràstic
vaig
vas
va
vam
vau
van
incapacitar
incapacitar
incapacitar
incapacitar
incapacitar
incapacitar
Passat anterior perifràstic
vaig haver
vas haver
va haver
vam haver
vau haver
van haver
incapacitat
incapacitat
incapacitat
incapacitat
incapacitat
incapacitat
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Futur
incapacitarÚ
incapacitarÓs
incapacitarÓ
incapacitarem
incapacitareu
incapacitaran
Futur perfet
hauré
hauràs
haurà
haurem
haureu
hauran
incapacitat
incapacitat
incapacitat
incapacitat
incapacitat
incapacitat
Condicional
incapacitaria
incapacitaries
incapacitaria
incapacitarÝem
incapacitarÝeu
incapacitarien
Condicional perfet
hauria
hauries
hauria
hauríem
hauríeu
haurien
incapacitat
incapacitat
incapacitat
incapacitat
incapacitat
incapacitat

SUBJUNTIU
 
jo
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Present
incapaciti
incapacitis
incapaciti
incapacitem
incapaciteu
incapacitin
Imperfet
incapacitÚs
incapacitessis
incapacitÚs
incapacitÚssim
incapacitÚssiu
incapacitessin
Perfet
haja
hages
haja
hàgem
hàgeu
hagen
incapacitat
incapacitat
incapacitat
incapacitat
incapacitat
incapacitat
Plusquamperfet
hagués
haguesses
hagués
haguéssem
haguésseu
haguessen
incapacitat
incapacitat
incapacitat
incapacitat
incapacitat
incapacitat

 
 
 
 
 
 
 
Imperatiu
incapacita

incapaciti
incapacitem
incapaciteu
incapacitin
 
tu
ell
nosaltres
vosaltres
ells
Gerundi
incapacitant
Participi
incapacitat
incapacitada
incapacitats
incapacitades